VIDEO Turecké médiá zverejnili selfie video údajného útočníka z nočného klubu. Je vycvičený zabijak, uviedol expert

3.1.2017 11:32

Turecké médiá dnes zverejnili "selfie video" muža, ktorý je podľa nich útočníkom z nočného klubu v Istanbule, kde počas silvestrovského večierka zastrelil 39 ľudí.

VIDEO Turecké médiá zverejnili selfie video údajného útočníka z nočného klubu. Je vycvičený zabijak, uviedol expert
Foto: ReproFoto: YouTube
Popis: Útočník z Istanbulu

Video, dnes odvysielané aj tureckou televíziou, zachytáva údajného útočníka, ako sám seba filmuje na námestí Taksim v európskej časti Istanbulu. Zatiaľ nie je jasné, či bolo video nakrútené pred masakrou v prvých hodinách nového roka v nočnom klube Reina, alebo po nej.

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS). Totožnosť strelca, ktorý je stále na úteku, nebola zverejnená.

Niekoľko médií prinieslo správu, že muž údajne pochádza z niektorej krajiny v strednej Ázii. Noviny Habertürk napísali, že muž je podľa dostupných informácií príslušníkom moslimskej menšiny Ujgurov v Číne. Noviny dodali, že pricestoval do tureckého mesta Konya spolu so svojou manželkou a dvoma deťmi. Úrady zatkli jeho rodinu, informovali Habertürk.

Strelec z istanbulského nočného klubu je vycvičený zabijak, uviedol expert

Turecké médiá s odvolaním sa na bezpečnostných odborníkov dnes uviedli, že muž, ktorý v istanbulskom nočnom klube zabil na silvestrovskej párty 39 ľudí, ďalších takmer 70 zranil a z miesta činu ušiel, je vysoko profesionálny zabijak.

V angličtine vychádzajúci denník Daily News citoval tureckého experta na boj proti terorizmu Abdullaha Agara - podľa neho spôsob, akým atentátnik počas útoku postupoval, ukazuje, že "je určite zabijak a pravdepodobne strieľal do ľudí už predtým".

Agar podľa denníka povedal, že "útočník je odhodlaný, lojálny, praktický, chladnokrvný znalec a vie, ako dosiahnuť svoj cieľ... pravdepodobne strieľal zo zbrane v skutočných oblastiach konfliktov".

Útočník z istanbulského nočného klubu Reina, ozbrojený zbraňou s dlhou hlavňou, zabil v nedeľu 1. januára v skorých ranných hodinách najprv policajta a civilistu pred klubom, potom vtrhol dnu a pálil na viacerých ľudí. Podľa odhadu ich tam bolo okolo 600.
 
Zdroj: YouTube/ WhatsUpTv
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Imigranti vo Zvolene? Kotleba bije na poplach. Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo, hovorí Kaliňák

0:00 Imigranti vo Zvolene? Kotleba bije na poplach. Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo, hovorí Kaliňák

„Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo,“ napísal minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) na sociálnej…