VIDEO Fuj, to je čo za handru? Merkelová znechutene odhodila nemeckú vlajku. Teraz ju vyťahuje proti Pegide

11.2.2016 11:00

Nemecká vláda začala s agresívnou propagačnou kampaňou, v ktorej vyzýva Nemcov, aby prekonali svoju temnú stránku a prijali Merkelovej politiku otvorených dverí a multikulturalizmu. Informuje o tom portál Breitbart.

VIDEO Fuj, to je čo za handru? Merkelová znechutene odhodila nemeckú vlajku. Teraz ju vyťahuje proti Pegide
Foto: SITA
Popis: Angela Merkelová

„Nemecko, zostaň silné! S ľudskosťou proti temnej stránke“ a „Proti nenávisti a štvanici – žiadne keď a ale“ píše strana na propagandistických bilbordoch. Text je napísaný na nemeckej vlajke, cez ktorú tečie čierna farba. Organizátori kampane tvrdia, že ich nádejou je prevzatie vlajky od pravicových a nacionalistických skupín, akými sú hnutie Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida) a euroskeptická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD). Práve tie má čierna farba reprezentovať.

„Nemecko, zostaň silné! Je volaním pre občiansku spoločnosť, aby sa postavila pravicovým tendenciám a podnecovaniu k násiliu. Je to výzva k uvítacej kultúre - ktorú ľudia potrebujú - ako aj ku kozmopolitnému Nemecku,“ píše skupina s názvom Ukáž svoju tvár! Za kozmopolitné Nemecko na svojej webovej stránke.

Embed from Getty Images

 

 

Nemecko, zostaň silné! Zdroj: Getty Images

Kampaň počíta s rozmiestnením 600 takýchto bilbordov a s rozdaním 20-tisícov podobných nálepiek a 45-tisícov pohľadníc. Za celou vecou stojí Spolkové ministerstvo rodiny, seniorov, žien a mládeže.

„Pegida a jej podobní zneužili vlajku federálnej republiky,“ tvrdí Uwe-Karsten Heye, predseda spomínanej skupiny pre kozmopolitné Nemecko. „V skutočnosti vlajka a ústava vyjadrujú volanie po otvorenej spoločnosti, právo na azyl a nepopierateľné právo na ľudskú dôstojnosť,“ myslí si. Heye zároveň pre Der Tagesspeigel dodal, že „je nevyhnutné dať ľuďom odvahu bojovať proti pravicovému extrémizmu a xenofóbii“.

Manažérka organizácie Sophia Oppermannová konštatovala, že proimigračná skupina chce podporiť ďalšie ľavicové a „humanitárne“ organizácie v častejšom používaní štátnej vlajky.

„Sme unavení, ako stále pravica máva nemeckou vlajkou, pričom ďalší ani nemajú šancu… sme tiež hrdí na svoju krajinu a stojíme za hodnotami, ktoré táto vlajka a krajina vyjadrujú,“ dodala.

Proimigračná skupina má konkrétne požiadavky. Chce nielen to, aby nemecká verejnosť prijala 1,5 milióna imigrantov, ktorí prišli v roku 2015 do Nemecka, ale aby s vítaním imigrantov pokračovala aj v tomto a v ďalších rokoch.

Je však otázne, či sa nemeckej vláde a proimigračným aktivistom podarí používanie nemeckej vlajky presadiť. Svoj priamo znechutený postoj k štátnej vlajke ukázala samotná Merkelová po tom, ako jej strana v roku 2013 vyhrala parlamentné voľby. Toto video hovorí za všetko.

Merkelová zahodí nemeckú vlajku

Zdroj: YouTube.com

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: zp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Imigranti vo Zvolene? Kotleba bije na poplach. Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo, hovorí Kaliňák

0:00 Imigranti vo Zvolene? Kotleba bije na poplach. Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo, hovorí Kaliňák

„Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo,“ napísal minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) na sociálnej…