VIDEO Bohatí v panike. Globálna elita nakupuje luxusné bunkre. Obáva sa masívnych nepokojov

    0
    Bunker firmy Vivos (Autor: Vivos)

    „Kde budete, keď tu vznikne peklo?“ pýta sa spoločnosť v reklame na jeden zo svojich krytov. Najväčší z nich s názvom Europa One sa nachádza v Nemecku pri meste Jena, pričom podľa reklamy má ísť o „jeden z najlepšie zabezpečených a najmasívnejších podzemných záchranných krytov na zemi“. Reklama taktiež konštatuje, že kryt je vybudovaný hlboko vo vápencovej hore a že je „skrytý pred očami verejnosti za uzavretými zabezpečenými múrmi a bránami“.

    Luxusný bunker pri nemeckom meste Jena

    Zdroj: Vivos

    Novinárka: Obávajú sa povstania

    Novinárka Lynn Parramoreová tvrdí, že navštívila ďalšie zariadenie v americkom štáte Indiana, ktoré pôvodne slúžilo ako komunikačné zariadenie počas studenej vojny. „Prídete dovnútra a vyzerá to, ako keby ste boli vo veľmi peknom hoteli,“ konštatovala Parramoreová s tým, že bunker je určený pre „bohatých ľudí, ktorí sa obávajú rôznych katastrofických scenárov, avšak hlavnou témou pre nich je obava z občianskych nepokojov a strach, že proti nim povstane 99 percent (chudobnejších) ľudí.“

    Prvýkrát si vraj Parramoreová trend nakupovania luxusných bunkrov všimla v priebehu ekonomického fóra v Davose, keď v kuloároch započula reči o bohatých ľuďoch nakupujúcich súkromné letiská a odľahlé zabezpečené príbytky na Novom Zélande.

    Lynn Parramore o bunkroch pre 1 percento najbohatších

    Každý miliardár jeden má

    Ceny obytných jednotiek v podzemných bunkroch firmy Vivos sa začínajú na 35-tisícoch dolárov. Najväčšie sa však predávajú za 3 milióny dolárov. Bunkre zahrnujú luxusné relaxačné priestory, vybavené bazénom, stolnými hrami a videohrami. Je tu aj malá nemocnica, či dokonca mietnosti určené pre domácich maznáčikov. Znie to neuveriteľne, ale nechýbajú dokonca ani podzemné záhrady.

    „V podstate každý jeden miliardár jeden taký má,“ hovorí šéf firmy Vivos Robert Vicino. Ozrejmuje záujem o jeho bunkre a tvrdí, že poistiť sa takýmto spôsobom chcú už aj ľudia vo vysokých štátnych pozíciách. „Kontaktoval ma jeden z najvyšších bezpečnostných operatívcov amerického ministra obrany. Staviteľ bunkrov najskôr nechápal, prečo má ministrov človek potrebu kúpiť si bunker, keďže ministerstvo má pre týchto ľudí vlastné ochranné zariadenia. „Pozri, eskortoval som ministra do niekoľkých týchto podzemných bunkrov, minister sa dostal cez bránu krytu, ja ale nie,“ odpovedal pracovník ministerstva, ktorému sa neušlo miesto na zozname.

    Útek boháčov

    „Nemáme žiadne ubezpečenie, že naša rasa prežije, je preto našou zodpovednosťou, aby sme spravili všetko preto, aby sme prežili,“ varuje stránka Vivos, pričom vyzýva elitárov, aby ju kontaktovali v prípade záujmu o ďalšie informácie.

    Trend nasvedčuje tomu, že o služby firmy je pravdepodobne čoraz väčší záujem. V Paríži napríklad v súčasnosti dochádza k exodu milionárov. Podľa analytickej spoločnosti New World Wealth sa až 7 000 boháčov rozhodlo opustiť francúzsku metropolu aj štát. Väčšina z nich sa podľa ekonomickej sekcie CNN presťahovala do Veľkej Británie, Kanady, Austrálie a Izraela. 

    Podľa štatistík žije vo Francúzsku 126-tisíc milionárov. Tí, ktorí vlani odišli, predstavujú približne 6 % z celkovej populácie bohatých Francúzov. Viacerí z nich ako dôvod svojho odchodu uviedli obavy o bezpečnosť, ktoré vyplývajú z narastajúceho rasového a náboženského napätia v krajine. Rasové pnutia likvidujú aj milionársku triedu v americkej metropole Chicago, ktoré v minulom roku opustilo okolo 3 000 osôb s majetkom viac ako 1 milión dolárov. 

    - Reklama -