Už sa z toho stáva zlaté pravidlo. Exkollárovci opäť podporili koalíciu, pri zákone roka

29.11.2016 21:30

Peter Marček, Rastislav Holúbek a Martina Šimkovičová sa dostali do parlamentu za Kollárovo hnutie Sme rodina. S nástupom III. Ficovej vlády Kollárova strana odišla do opozície, neskôr vylúčila spomenutú trojicu. Tá, nie prvý raz, v parlamente hlasovala vedno s koalíciou. Tentoraz však išlo o zákon roka.

Už sa z toho stáva zlaté pravidlo. Exkollárovci opäť podporili koalíciu, pri zákone roka
Foto: TASR
Popis: Zľava poslanci Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček všetci vylúčení z hnutia Sme rodina

Pri zákone o štátnom rozpočte na rok 2017 sa prezentovalo 143 poslancov, nikto sa hlasovania nezdržal. Za hlasovalo 79 prítomných koaličných poslancov spolu s trojicou odídencov od Kollára, proti hlasovala celá opozícia.

Proti štátnemu rozpočtu hlasovala aj Zuzana Zimenová, ktorá nastúpila ako náhradníčka za bývalého lídra Siete Radoslava Procházku a definitívne sa tak prihlásila k opozícii.

Piata kolóna vlády? 

Hnutie Sme rodina ešte v júni vylúčilo zo svojho poslaneckého klubu trojicu poslancov, Šimkovičovú, Marčeka a Holúbeka. Zdôvodnilo to tým, že sa nezúčastňujú na práci klubu a z toho vyplývajúcou nekoordinovanosťou so zvyškom poslaneckého klubu pri hlasovaniach. Spomenutá trojica odvtedy viackrát hlasovala s vládnou väčšinou, avšak odmietla akékoľvek zákulisné dohody o podpore vlády.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB

Ďalšie články z rubriky

Kiska vraj predsa len začal pripravovať stranu. V Smere sa to dozvedeli. Fico vyhral. Dokedy toto budeme žrať? Chmelár sa obul do „najvyššej“ trojice

11:00 Kiska vraj predsa len začal pripravovať stranu. V Smere sa to dozvedeli. Fico vyhral. Dokedy toto budeme žrať? Chmelár sa obul do „najvyššej“ trojice

Prezident, premiér a predseda národnej rady sa zhodli na budúcnosti Slovenska v EÚ a NATO. Andrej Ki…