Tvrdá razia protiteroristických kománd v Istanbule. Vrtuľníky, uzavreté ulice. Idú po krku útočníkovi z nočného klubu

3.1.2017 10:18

Turecké protiteroristické policajné oddiely podnikli v noci nadnes v Istanbule operáciu, keďže stále prebieha pátranie po páchateľovi útoku na silvestrovskej párty v nočnom klube, kde zabil 39 ľudí. O razii kománd dnes informovali miestne médiá.

Tvrdá razia protiteroristických kománd v Istanbule. Vrtuľníky, uzavreté ulice. Idú po krku útočníkovi  z nočného klubu
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia

Pri operácii boli použité vrtuľníky a zároveň boli uzavreté ulice. Správu priniesla tlačová agentúra Dogan, ale neobsahovala informáciu o zatknutých. Medzitým úrady zverejnili nové snímky, na ktorých je jasne viditeľná tvár podozrivého, ako aj zábery z bezpečnostných kamier.

Štátna tlačová agentúra Anadolu už skôr uviedla, že v súvislosti s útokom bolo zatknutých osem podozrivých. Avšak útočník, ktorý po zastrelení desiatok účastníkov večierka v prvých hodinách nového roka ušiel, sa medzi vypočúvanými osobami nenachádzal, dodala Anadolu.

Podporovatelia teroristickej organizácie Islamský štát (IS) vydali v pondelok vyhlásenie, podľa ktorého útok v nočnom klube Reina na istanbulskom nábreží vykonal člen IS. Útok bol reakciou na výzvu vodcu Islamského štátu abú Bakra Baghdádího, aby sympatizanti tohto sunnitského džihádistického zoskupenia útočili na ciele v Turecku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Hospodárska politika SR je zničujúca a jedného dňa sa krajine vypomstí, tvrdia liberáli. Ukázali, čo s tým chcú robiť

13:00 VIDEO Hospodárska politika SR je zničujúca a jedného dňa sa krajine vypomstí, tvrdia liberáli. Ukázali, čo s tým chcú robiť

VIDEO Slovensko v rebríčku ekonomickej slobody opäť kleslo. Hospodárska politika SR je zničujúca a j…