Smerujú plány Bugára do koša? Dankova odpoveď ho postaví zo stoličky

13.3.2018 10:00

Republiková rada strany Most-Híd dala včera večer mandát predsedovi Bélovi Bugárovi, aby rokoval o predčasných voľbách. Ak však budú rokovania neúspešné, strana vystúpi z koalície. Dnes sa k celej situácii vyjadril aj predseda SNS Andrej Danko, ktorý poslal Bugárovi jasný odkaz.

Smerujú plány Bugára do koša? Dankova odpoveď ho postaví zo stoličky
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár a predseda NR SR Andrej Danko

Strana Most-Híd chce rokovať o predčasných parlamentných voľbách so SNS. Premiér Robert Fico (Smer-SD) takúto možnosť odmieta. Ak rokovania nebudú úspešné, Most-Híd odíde z koalície. Oznámil to v pondelok predseda Mosta-Híd Béla Bugár po zasadnutí republikovej rady strany a stretnutí s Ficom. Podľa Bugára by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby, kedy by mali byť, nespresnil.

„Republiková rada Mosta-Híd poveruje vedenie rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície," citoval uznesenie rady Bugár.

Uviedol, že predseda vlády odmietol dohodnúť sa na predčasných voľbách, preto chce Most-Híd rokovať ešte so SNS. Doplnil, že pokiaľ dôjde k dohode o predčasných voľbách, ministri Mosta-Híd zostanú vo vláde. Bugár nepovedal, či jeho poslanci podporia návrh na vyslovenie nedôvery vláde, s ktorým chce prísť opozícia. „Ešte tam nie sme," poznamenal. Viac sme o tom písali TU.

Musí prísť k pádu vlády, odkazuje Danko

K celej situácii sa vyjadril aj predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko, ktorý berie na vedomie rozhodnutie Mosta-Híd, že rekonštrukcia vlády je pre Bugára uzavretá možnosť. „SNS vníma, že koaličný partner nepovažuje demisiu ministra vnútra za dostatočnú. Predsedníctvo strany ma zaviazalo rokovať o predčasných voľbách, ale až vtedy, ak dôjde k pádu vlády, resp. jej nefunkčnosti, prípadne k nefunkčnosti koalície,“ napísal Andrej Danko na sociálnej sieti Facebook.

Rokovanie o predčasných voľbách, ako chcel Bugár, tak neprichádza do úvahy a strana Most bude musieť pravdepodobne vystúpiť z koalície. „ Preto sú akékoľvek úvahy o stanovení termínu nových volieb nateraz predčasné,“ uzavrel Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Diskusia obsahuje 2 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Slováci sú na tom dobre. Nech už vyhrá vo voľbách ktokoľvek, krajina zostane proeurópska, hovorí český ekonóm

0:00 Slováci sú na tom dobre. Nech už vyhrá vo voľbách ktokoľvek, krajina zostane proeurópska, hovorí český ekonóm

REPORTÁŽ „Slováci sú na tom dobre. Nech už tam vyhrá vo voľbách akákoľvek strana, krajina zostane pr…