Slovenskou diagnózou je absencia lídrov a vízie, hodnotí Dzurinda. Prekvapivá pochvala sa ušla aj Ficovej vláde

18.11.2016 13:18

Ako hodnotí súčasnú slovenskú vládu bývalý dvojnásobný premiér a čo hovorí na kauzu Bašternák? V rozhovore pre Denník N vysvetlil Mikuláš Dzurinda, ako vidí aktuálnu politickú situáciu na Slovensku.

Slovenskou diagnózou je absencia lídrov a vízie, hodnotí Dzurinda. Prekvapivá pochvala sa ušla aj Ficovej vláde
Foto: TASR
Popis: Mikuláš Dzurinda

Dzurinda v posledných týždňoch naznačil, že zvažuje svoj návrat na slovenskú politickú scénu. Kedy a ako by to chcel urobiť, však zatiaľ bližšie nešpecifikoval.

Súčasná vláda je podľa jeho slov stabilná, čo hovorí aj v Európe. Či je súčasná vládna koalícia to najlepšie pre Slovensko, však komentoval, že momentálne inú alternatívu nevidí, čo ale neznamená, že o pol roka to nemôže byť inak.

Dzurinda však vrchných vládnych predstaviteľov, Roberta Fica aj Roberta Kaliňáka, poriadne skritizoval, a to najmä za kauzu Bašternák, ktorá na Slovensku rezonuje už niekoľko mesiacov. „Bonaparte je výsmech aj pre človeka, kto nepozná, čo to je DPH,“ komentoval kauzu.

Na druhú stranu sa pustil Dzurinda aj do opozície a skritizoval protesty a vystúpenia opozičných lídrov pred komplexom Bonaparte, ktorý je kameňom úrazu celej kauzy Bašternák. „Miestami som však nevedel, čo chcú povedať lídri protestov pred Bonaparte,“ vysvetľuje, „či chceli ľudí pobaviť, či sú nahnevaní, frustrovaní alebo chcú len do politickej satiry vrátiť Milana Markoviča. Politika je aj remeslo. Slovenskou diagnózou je absencia lídrov a vízie.“

Autor: Dominik F.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia

Ďalšie články z rubriky

Som si istá, že tajomný Yegor konal na objednávku Ficovho tímu, tvrdí Remišová o daňovej kauze

11:00 Som si istá, že tajomný Yegor konal na objednávku Ficovho tímu, tvrdí Remišová o daňovej kauze

Z PROFILU Poslankyňa hnutia OĽaNO Veronika Remišová odpovedala tiež na otázky čitateľov týkajúce sa …