Škripek vyrazil v Europarlamente do boja proti potratom

    0
    Branislav Škripek (Autor: Reprofoto, Facebook)

    Súčasťou MFPR je aj americká Spoločnosť pre plánované rodičovstvo (SPR), ktorá je teraz v USA zavalená kontroverziami a vyšetrovaná pre údajné obchodovanie s orgánmi nenarodených detí. Relatívne vyvinuté orgány je americká SPR schopná získať vďaka tomu, že na rozdiel od Slovenska sú v niektorých amerických štátoch potraty povolené aj v neskorších štádiách. Podľa údajov z roku 2003 bolo v USA vykonaných viac ako 6 percent potratov medzi 13. a 15. týždňom tehotenstva, asi 4 percentá medzi 16. a 20. týždňom, pričom takmer jeden a pol percenta interrupcií bolo vykonaných aj po 21. týždni tehotenstva. 

    Obchodovanie s ľuďmi

    Europoslancovi Branislavovi Škripekovi sa však vystúpenie MFPR v európskom parlamente nepozdáva, pričom aktivity, ktoré federácia vykonáva alebo podporuje, či už je to náhradné materstvo alebo poskytovanie orgánov na vedecké účely, vníma ako obchod s ľuďmi. Branislav Škripek preto požaduje zastavenie akéhokoľvek financovania MFPR zo strany Európskej únie.

    Nectia si demokraciu

    Škripek a ďalší europoslanci sa svoje názory rozhodli vyjadriť aj na plánovanej debate. Svoj zážitok opísal evangelizátor z OľaNO takto: „Predsedajúce poslankyne nám vôbec nechceli dať slovo, aj keď sme sa hlásili do diskusie. Jedna členka MFPR nás dokonca chcela vykázať… Nuž, neodišli sme. Demokracia je aj pluralita názorov, a ak sa niekomu nepáči, že chceme byť hlasom nenarodených, tak si nectí základné princípy demokracie.“

    Nie je to prvý raz, čo sa Branislav Škripek v Európskom parlamente pustil do boja za sociálne konzervatívnu agendu. Prednedávnom vystúpil aj proti tzv. „genderovej ideológii.“

    - Reklama -