Prevážal sa taxíkmi. O útočníkovi z tureckého klubu poznáme ďalšie detaily

2.1.2017 19:15

Útočník z istanbulského nočného klubu Reina, ktorý tam počas silvestrovskej noci pripravil o život desiatky ľudí, vystrelil dovedna viac ako 180 rán, pričom vyprázdnil šesť zásobníkov automatickej zbrane. Informoval o tom dnes denník Hürriyet s odvolaním sa na poznatky vyšetrovateľov. Nemenovaný expert na boj proti terorizmu pre rovnaké periodikum uviedol, že útočník zanechal dojem, ako by mal za sebou vojenský výcvik.

Prevážal sa taxíkmi. O útočníkovi z tureckého klubu poznáme ďalšie detaily
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia

Očití svedkovia hovorili o tom, že ozbrojenec, po ktorom sa naďalej intenzívne, avšak zatiaľ neúspešne pátra, likvidoval ľudí ležiacich na podlahe cielenými výstrelmi do hlavy.

Panika, ktorá v zariadení vypukla, mu potom umožnila vyčistiť zbraň, prezliecť sa a opustiť miesto činu vozidlom taxislužby. Taxikárovi potom pri vystupovaní útočník povedal, že nemá peniaze na zaplatenie cesty.

Už do okolia dejiska útoku sa páchateľ prepravil podľa doteraz známych informácií vozidlom taxislužby. Vystúpil v okolí klubu Reina, aby si tam po niekoľkých minútach behu vystrieľal cestu do zariadenia, kde spôsobil masaker.
Bilancia útoku, ku ktorému sa prihlásili džihádisti z tzv. Islamského štátu, činí aktuálne najmenej 39 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených, medzi ktorými sú aj osoby bojujúce ešte o holý život.

 Turecká polícia zatkla v súvislosti s teroristickým útokom ôsmich podozrivých. Samotný útočník, ktorý pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie - Uzbekistanu alebo Kirgizska, je zrejme naďalej na úteku. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Koalíciu znova zjednotila kauza čerpania eurofondov. Nastanú zmeny, avizuje Danko. Korupciu treba nahlasovať, urobiť mediálne vyhlásenie je veľmi málo, pridal sa k nemu Fico

16:40 Koalíciu znova zjednotila kauza čerpania eurofondov. Nastanú zmeny, avizuje Danko. Korupciu treba nahlasovať, urobiť mediálne vyhlásenie je veľmi málo, pridal sa k nemu Fico

Pri čerpaní eurofondov na výskum by mali nastať zmeny. Predseda parlamentu a strany SNS Andrej Danko…