Prevážal sa taxíkmi. O útočníkovi z tureckého klubu poznáme ďalšie detaily

2.1.2017 19:15

Útočník z istanbulského nočného klubu Reina, ktorý tam počas silvestrovskej noci pripravil o život desiatky ľudí, vystrelil dovedna viac ako 180 rán, pričom vyprázdnil šesť zásobníkov automatickej zbrane. Informoval o tom dnes denník Hürriyet s odvolaním sa na poznatky vyšetrovateľov. Nemenovaný expert na boj proti terorizmu pre rovnaké periodikum uviedol, že útočník zanechal dojem, ako by mal za sebou vojenský výcvik.

Prevážal sa taxíkmi. O útočníkovi z tureckého klubu poznáme ďalšie detaily
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia

Očití svedkovia hovorili o tom, že ozbrojenec, po ktorom sa naďalej intenzívne, avšak zatiaľ neúspešne pátra, likvidoval ľudí ležiacich na podlahe cielenými výstrelmi do hlavy.

Panika, ktorá v zariadení vypukla, mu potom umožnila vyčistiť zbraň, prezliecť sa a opustiť miesto činu vozidlom taxislužby. Taxikárovi potom pri vystupovaní útočník povedal, že nemá peniaze na zaplatenie cesty.

Už do okolia dejiska útoku sa páchateľ prepravil podľa doteraz známych informácií vozidlom taxislužby. Vystúpil v okolí klubu Reina, aby si tam po niekoľkých minútach behu vystrieľal cestu do zariadenia, kde spôsobil masaker.
Bilancia útoku, ku ktorému sa prihlásili džihádisti z tzv. Islamského štátu, činí aktuálne najmenej 39 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených, medzi ktorými sú aj osoby bojujúce ešte o holý život.

 Turecká polícia zatkla v súvislosti s teroristickým útokom ôsmich podozrivých. Samotný útočník, ktorý pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie - Uzbekistanu alebo Kirgizska, je zrejme naďalej na úteku. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Macron robil tabuľky u Rothschildovcov, jazdil na Bilderberg, teraz hrá záchrancu... Tereza Spencerová preberá Francúzsko a vysvetľuje, o čo ide s KĽDR. To by ste nečakali

15:00 Macron robil tabuľky u Rothschildovcov, jazdil na Bilderberg, teraz hrá záchrancu... Tereza Spencerová preberá Francúzsko a vysvetľuje, o čo ide s KĽDR. To by ste nečakali

OKNO DO SVETA Terezy Spencerovej „Ten Emmanuel Macron sa vlastne do súčasnej západnej politiky náram…