Prahou prechádza dúhový pochod Prague Pride. Nechýba ani alegorický voz ambasády USA

12.8.2017 14:40

Dnes pred 13. hod. sa vydali na pochod Prahou účastníci festivalu Prague Pride. „Ste tu? Tak mávajte a kričte,“ vyzývali usporiadatelia pochodu tisíce účastníkov. Dav, ktorý sa vydal od sochy sv. Václava na Letnú, bol obrovský.

Prahou prechádza dúhový pochod Prague Pride. Nechýba ani alegorický voz ambasády USA
Foto: Hans Štembera
Popis: Pochod priaznivcov LGBT komunity v Prahe, Prague Pride 2017
Prahou kráča „pochod hrdosti“ Prague Pride. Do českého hlavného mesta dorazili tisíce ľudí, chcú podporiť práva príslušníkov sexuálnych menšín. V sprievode sa objavili nielen homosexuáli či transsexuáli, ale aj heterosexuáli, ktorí skrátka len chcú podporiť svojich spoluobčanov. V sprievode nechýbajú ani politici. Nájdeme tu napr. senátora Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Svoju účasť už dopredu avizoval aj Dominik Feri z TOP 09.
 
V čele sprievodu kráčajú 4 vlajkonosiči, nesú vlajku Európskej únie, vlajku Českej republiky, rómsku vlajku a vlajku LGBT komunity. V sprievode možno vidieť tiež alegorické vozy. Nechýba ani alegorický voz americkej ambasády. Na celý sprievod dohliada polícia.
 
Na Václavské námestie dorazili aj odporcovia pochodu, ale v porovnaní so zástancami ich bol len zlomok. Niesli si transparenty, na ktorých sa dovolávali Boha a vyzývali účastníkov pochodu, aby sa sklonili pred Božou veľkosťou.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulíkovi záleží na bohatstve podnikateľov, ktorých zisky stoja na nízkych mzdách a zlých pracovných podmienkach, vyhlásil Fico. Ak sa spoja SaS, OĽaNO a Sme rodina, budú to presadzovať

18:05 Sulíkovi záleží na bohatstve podnikateľov, ktorých zisky stoja na nízkych mzdách a zlých pracovných podmienkach, vyhlásil Fico. Ak sa spoja SaS, OĽaNO a Sme rodina, budú to presadzovať

Svojimi vyjadreniami o zrade záujmov slovenských kamionistov Richard Sulík (SaS) potvrdil, že neprek…