Porošenko vymenoval nového šéfa rozviedky

14.9.2017 10:43

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval v stredu do funkcie šéfa Služby zahraničnej rozviedky Ukrajiny (SZRU) Jehora Božka. Ihora Razinkova, ktorý dočasne rozviedku viedol, zároveň zbavil tejto funkcie.

Porošenko vymenoval nového šéfa rozviedky
Foto: SITA
Popis: Petro Porošenko, ukrajinský prezident

Porošenko uviedol, že Božko šéfoval ukrajinskej misii pri NATO a jeho práca umožnila koordinovať úsilie medzinárodných partnerov na podporu Ukrajiny a významne posilnila obranné schopnosti štátu.

Poznamenal, že táto činnosť má osobitný význam pre ochranu národných záujmov Ukrajiny.

Porošenko načrtol aj strategické oblasti rozvoja SZRU a jej interakcie s kľúčovými partnermi. Vyjadril presvedčenie, že nový šéf rozviedky bude schopný výrazne zvýšiť jej efektívnosť a interakciu s inými obrannými agentúrami.

Razinkov viedol SZRU od roku 2016, keď Porošenko odvolal z jej čela Viktora Hvozďa.

SZRU uvádza, že je nezávislým štátnym orgánom, ktorý vykonáva spravodajskú činnosť v politickej, ekonomickej, vojensko-technickej, vedecko-technickej, informačnej a ekologickej oblasti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Zostrojiť bombu nebolo nikdy jednoduchšie. Všetko potrebné sa dá kúpiť aj online. A s výberom položiek pomôže Amazon

15:00 VIDEO Zostrojiť bombu nebolo nikdy jednoduchšie. Všetko potrebné sa dá kúpiť aj online. A s výberom položiek pomôže Amazon

Na výrobu bomby nie je potrebná vysoká škola ani dlhoročný tréning. Podomácky vyrobené výbušniny dok…