Polícia riešila podozrivý balík v Bruseli. Išlo o bombu?

24.12.2016 8:35

Belgické úrady privolali vojakov, aby preskúmali obsah balíka, ktorý niekto nechal pred kanceláriami Tureckej federácie v Bruseli, kvôli obavám, že by mohlo ísť o bombu.

Polícia riešila podozrivý balík v Bruseli. Išlo o bombu?
Foto: SITA
Popis: Belgickí policajti pri zásahu v bruselskej štvrti Forest
Hovorkyňa bruselskej prokuratúry Ine Van Wymerschová povedala, že v piatok povolaný armádny tím "neutralizoval" balík. Belgická polícia teraz skúma vzorky odobrané z balíka a zisťuje, či nešlo o výbušný materiál. 
 
Wymerschová sa však domnieva, že "balík mal skôr vystrašiť ľudí a nešlo o skutočnú bombu". Povedala, že škatuľu veľkosti krabice od topánok v nákupnej taške našiel člen Tureckej federácie vo štvrti Schaerbeek na severe Bruselu.
 
Belgicko je v stave vysokej pohotovosti od samovražedných bombových útokov z 22. marca na letisko a stanicu metra v Bruseli, pri ktorých zahynulo 32 ľudí.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Le Penová pripomína Andreja Danka či Belousovovú. Na Slovensku sa vraciame kauzou otvárania listov do päťdesiatych rokov, myslí si Chmelár

11:00 Le Penová pripomína Andreja Danka či Belousovovú. Na Slovensku sa vraciame kauzou otvárania listov do päťdesiatych rokov, myslí si Chmelár

Ak európske elity nevymyslia niečo, čo nás pohne z miesta, raz príde chvíľa, keď to prevezmú extrémi…