Odmietam privatizáciu bratislavského letiska, tvrdí Fico

7.1.2017 14:23

Ďalší rozvoj bratislavského letiska je možný aj v spolupráci so zahraničnými partnermi, nie však formou jeho privatizácie. "Odmietam akúkoľvek predstavu o privatizácii bratislavského letiska," zdôraznil v rozhovore pre TASR predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). 

Odmietam privatizáciu bratislavského letiska, tvrdí Fico
Foto: TASR
Popis: Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

Pripomenul, že ešte jeho prvý kabinet v roku 2006 zastavil pripravenú privatizáciu letiska. To sa potom rozvíjalo svojimi vlastnými silami a podľa premiéra ukázalo, že aj štát vie zabezpečiť nárast počtu cestujúcich, ktorí v súčasnosti nájdu v Bratislave modernú letiskovú halu.

Zároveň však pripustil, že je stále čo rozvíjať. "Dnes je na stole otázka národného prepravcu, ako zabezpečiť pravidelné letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou, aby to nebolo stále na niekom inom. Musí to byť dohodnuté medzi štátom a VÚC, aby sa mohli takto ľudia pravidelne prepravovať," priblížil Fico s tým, že na tomto koncepte sa pracuje predovšetkým s košickým samosprávnym krajom.

Podľa vlastných slov sa nebráni tomu, aby bratislavské letisko spolupracovalo so zahraničnými partnermi. "Ak by niekto prišiel a povedal - chcem tu mať základňu, chcem tu mať cargo. Ale princíp, ktorý musí byť zachovaný je, že štát nesmie stratiť kontrolu nad letiskom v Bratislave. Neviem si predstaviť, že by sme sa pozerali na to, ako letisko v strede hlavného mesta Slovenska, ktoré má strategický význam, patrí komplet nejakému zahraničnému investorovi," dodal. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Vitajte vo fašistickom režime, spustil Kotleba. Takto sa ho „zastala“ opozícia: Účelové, fikané, teatrálny zásah polície. Je to parlament alebo väznica?

19:15 Vitajte vo fašistickom režime, spustil Kotleba. Takto sa ho „zastala“ opozícia: Účelové, fikané, teatrálny zásah polície. Je to parlament alebo väznica?

Parlamentnú kanceláriu poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽS NS) Stanislava Mizíka prehľadala p…