Moslimovia v Indii pália plienky Pampers. Môže za to obrázok mačky

23.2.2018 22:00

Niektorým indickým moslimom sa zdá, že spoločnosť Procter & Gamble, ktorá vyrába plienky Pampers, uráža proroka Mohameda. Na vine má byť mačka nakreslená na plienkových nohavičkách. Jej fúzy a jedno oko vraj pripomínajú prorokove meno v arabčine. Moslimovia to považujú za urážku svojej duchovnej autority. Na internete sa strhla búrlivá diskusia.

Moslimovia v Indii pália plienky Pampers. Môže za to obrázok mačky
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia

Britský server Metro uverejnil článok, v ktorom upozorňuje, že časť moslimov v Indii volá po bojkote plienok Pampers, pretože údajne urážajú proroka Mohameda. Je na nich totiž znázornená žltá mačka s čiernym nosom, fúzmi a očami. A keď sa na túto mačku pozriete z určitého uhla, podľa niektorých indických moslimov objavíte meno proroka Mohameda. Niektorí veriaci tak dospeli k názoru, že plienky urážajú islam, a žiadajú ich okamžité stiahnutie z predaja.

Aktivisti z islamskej skupiny Darsgah Jihad-o-Shahadat podali formálnu sťažnosť na plienky na policajnej stanici Dabeerpura v Hyderabade, píše britský server s odvolaním sa na indické médiá. Moslimovia žiadajú, aby spoločnosť ukončila predaj týchto výrobkov. Ak to Procter & Gamble neurobí, moslimovia by vraj mali tento výrobok bojkotovať a ukázať tak, že sú oddaní svojmu prorokovi.

Na internete vyvolali plienkové nohavičky búrlivú diskusiu. Zatiaľ čo niektorí si myslia, že ide o zámernú urážku moslimov, ktorej sa dopustila západná firma, ľudia z opačného názorového tábora oponujú, že je to len obrázok mačky a nič viac. A ak v tom niekto vidí niečo viac ako len mačku, mal by radšej rýchlo dospieť.

Senior manažér pre komunikáciu zo spoločnosti Procter & Gamble Scott Popham povedal, že spoločnosť nemala v úmysle nikoho urážať a že dizajn plienok skutočne znázorňuje len mačku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Slováci sú na tom dobre. Nech už vyhrá vo voľbách ktokoľvek, krajina zostane proeurópska, hovorí český ekonóm

0:00 Slováci sú na tom dobre. Nech už vyhrá vo voľbách ktokoľvek, krajina zostane proeurópska, hovorí český ekonóm

REPORTÁŽ „Slováci sú na tom dobre. Nech už tam vyhrá vo voľbách akákoľvek strana, krajina zostane pr…