Kto stál za útokmi v Kolíne? Policajt prehovoril pred médiami

7.1.2016 10:58

Silvestrovské útoky v Kolíne, za ktorými údajne stáli imigranti, rozvírili protichodné vášne v spoločnosti či v médiách. Kto za útokmi stál v skutočnosti?

Kto stál za útokmi v Kolíne? Policajt prehovoril pred médiami
Foto: SITA
Popis: Policajné jednotky hliadkujú pred stanicou v Kolíne

Policajný dôstojník pre nemecký server Express.de prezradil, že z pätnástich útočníkov bolo údajne 14 imigrantov zo Sýrie a jeden z Afganistanu. Taktiež podotýka, že išlo o „čerstvých utečencov“, ktorí krajinu navštívili len nedávno. „Štrnásť bolo zo Sýrie a jeden z Afganistanu. Je to pravda, hoci bolí,“ hovorí policajt a dodal, že tieto údaje sú presné, podľa vypracovanej správy.

Polícia spočiatku tvrdila, že útočníci sú asimilovaní prisťahovalci, ktorí žili v krajine už nejaký čas. No podľa najnovších zistení to boli nedávni prišelci zo Sýrie a Afganistanu. Identity páchateľov sú „pod zámkom“ a sú utajované.

Autority sa snažia, aby sa zatiaľ o ich totožnosti nedozvedela verejnosť. Zistenia, o ktorých informoval policajt nemecký server, potvrdili aj zdravotníci a lekári, ktorí sa dostavili na miesto činu.

Dôstojník taktiež opisoval situáciu, v ktorej plačúce ženy bez nohavičiek stáli vedľa neho a rozvášnený dav na ne pľul. Ďalší zo svedkov (pracovník hotela) hovorí, že polícia bola taká ohromená, že nemohla zasiahnuť, a taktiež podotkol, že nebola krytá viacerými posilami.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico podsunul Sorosa, akoby cez Kisku organizoval zvrhnutie vlády. Primitívne! On však je problém. Jeho peniaze roky plynú cez tretí sektor na podporu protirodinných ideológií, tvrdí Palko

13:50 Fico podsunul Sorosa, akoby cez Kisku organizoval zvrhnutie vlády. Primitívne! On však je problém. Jeho peniaze roky plynú cez tretí sektor na podporu protirodinných ideológií, tvrdí Palko

Ľudia na protestoch vyjadrovali túžbu po slušnosti. Ale pokus sprivatizovať si slušnosť vzbudzuje ni…