Krvavé útoky v istanbulskom klube: Vedia už Turci, kto je za nimi?

2.1.2017 10:17

Turecké orgány sa domnievajú, že za útokom na nočný klub v Istanbule počas osláv príchodu nového roka stojí teroristická organizácia Islamský štát (IS). Denníky Hürriyet a Karar to dnes uviedli s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov bezpečnostných zložiek.

Krvavé útoky v istanbulskom klube: Vedia už Turci, kto je za nimi?
Foto: TASR
Popis: Istanbul ilustračná foto

Podľa týchto zdrojov dospeli orgány k zisteniu, že ozbrojený muž, ktorý zastrelil v Istanbule 39 ľudí, pochádza zo stredoázijskej krajiny, a to pravdepodobne z Uzbekistanu alebo Kirgizska. 

Polícia tiež našla črty podobné teroristickému útoku z júna 2016 na istanbulskom Atatürkovom letisku a preveruje možnosť, že oba tieto útoky spáchala tá istá bunka IS.

Páchateľ útoku z noci na nedeľu, ktorý je stále na úteku, najskôr zabil policajta a ďalšieho muža pred istanbulským nočným klubom Reina, načo začal strieľať na ľudí zabávajúcich sa vnútri. Takmer dve tretiny obetí na životoch tvoria cudzinci, pochádzajúci z veľkej časti z krajín Blízkeho východu.

K tomuto útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Ľutujem budúce vlády, na ktoré tento problém spadne. Exminister Tkáč má hrozivú predpoveď pre dôchodky na Slovensku

0:00 Ľutujem budúce vlády, na ktoré tento problém spadne. Exminister Tkáč má hrozivú predpoveď pre dôchodky na Slovensku

Európska únia mlčky obchádza zjavnú diskrimináciu v odmeňovaní za prácu a z toho vyplývajúce multipl…