Keby sme vládu nahradili autopilotom, vyrovnaný rozpočet by bol skôr, zaznelo od sulíkovcov

6.12.2017 20:03

Súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) dlhodobo posúva svoje konsolidačné ciele, neplní ich. Konštatoval to počas stredajšej rozpravy k návrhu rozpočtu na budúci rok poslanec SaS Eugen Jurzyca.

Keby sme vládu nahradili autopilotom, vyrovnaný rozpočet by bol skôr, zaznelo od sulíkovcov
Foto: pexels.com
Popis: Ilustračná foto.

"Keby sme vládu nahradili autopilotom, tak by sme vyrovnaný rozpočet dosiahli skôr než s vládou," zdôraznil Jurzyca v pléne. Pripomenul, že vláda Smeru-SD sľuby o vyrovnanom rozpočte posúva už mnoho rokov. 

Po prvý raz takýto sľub podľa neho zaznel od ministra financií ešte v roku 2006 a vyrovnaný rozpočet sa mal dosiahnuť v roku 2010. Intenzívnejšie sa o týchto sľuboch podľa Jurzycu hovorí od roku 2013. Od tohto roku však podľa neho vláda v žiadnom zo svojich rozpočtov nakoniec nedosiahla to, čo sľúbila. "Všetky výsledky boli horšie," zhodnotil Jurzyca.

Zároveň však vyzdvihol projekt Hodnoty za peniaze, ktorý funguje pri ministerstve financií. Považuje ho "za perlu v dekáde reforiem". "Toto je veľmi dobrá vec, treba ju strážiť," apeloval Jurzyca. Verí, že sa to podarí tak, aby aj verejné financie prispeli k tomu, aby Slovensko bolo krajinou, kde sa oplatí nielen byť napojený na štátny rozpočet, ale aj pracovať aj podnikať.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Prezident sa zastal gejov a Blaha zhodnotil: Postmoderný idiotizmus. Rozmaznané decká s daňovým podvodníkom Kiskom bojujú za ružový kapitalizmus

9:00 Prezident sa zastal gejov a Blaha zhodnotil: Postmoderný idiotizmus. Rozmaznané decká s daňovým podvodníkom Kiskom bojujú za ružový kapitalizmus

Prezident Andrej Kiska prijal pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv zástupcov mimovládne…