Fico prehovoril o roku 2017. Spomína nenávisť, obrovské turbulencie či dobrodružstvá skúsených politikov

5.1.2017 10:59

Ako z pohľadu EÚ, tak aj Slovenska by som v roku 2017 kládol mimoriadny dôraz na dve veci - na zastavenie politiky nenávisti, ktorá sa šíri prakticky celou Európou, a na garantovanie väčšej miery bezpečnosti ľuďom v EÚ. Počas tlačovej konferencie venovanej hodnoteniu slovenského predsedníctva v Rade EÚ to v pondelok (2.1.) vyhlásil premiér Robert Fico.

Fico prehovoril o roku 2017. Spomína nenávisť, obrovské turbulencie či dobrodružstvá skúsených politikov
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

"Nebude to jednoduché pre niektoré členské štáty. Iste, možno sa niekedy smiali popod fúzy, keď sme o tom hovorili, že pravdepodobnosť teroristických útokov je stále veľká, a život to ukázal. Rok 2017 bude z tohto pohľadu mimoriadne náročný. Mali by sme sa ponaučiť z jednej veci, že politická stabilita nielen v jednotlivých členských štátoch, ale v EÚ ako takej je predpoklad bezpečnosti," zdôraznil premiér Fico.

Podľa neho základným predpokladom ďalšieho rozvoja Slovenska je vnútorná stabilita a bezpečnosť. "Vnútorná stabilita a bezpečnosť v individuálnych členských štátoch môžu garantovať stabilitu, bezpečnosť a ekonomický rozmach v celej EÚ," uviedol. Zároveň si však myslí, že v roku 2017 budeme svedkami "dobrodružstiev" skúsených politikov a obrovských turbulencií. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Kiska sa opäť vzoprel Ficovi a Dankovi! Nesúhlasí, aby udeľovali štátne ceny

15:02 Kiska sa opäť vzoprel Ficovi a Dankovi! Nesúhlasí, aby udeľovali štátne ceny

Prezident Andrej Kiska chce, aby zákon o štátnych cenách posúdil Ústavný súd SR. Hlava štátu súdu na…