Brat iránskeho prezidenta skončil vo väzení. Podozreniam z korupcie čelil už roky

17.7.2017 8:27

Iránske orgány zadržali brata tamojšieho prezidenta Hasana Rúháního, čo zdôvodnili podozrením zo nešpecifikovaných finančných deliktov. Oznámil to dnes hovorca iránskeho súdnictva Gholámhosejn Mohsení Ežeí, ktorého citovali tlačové agentúry Tasním a ISNA.

Brat iránskeho prezidenta skončil vo väzení. Podozreniam z korupcie čelil už roky
Foto: SITA
Popis: Iránsky prezident Hasan Rúhání

Rúháního brat a poradca Hosejn Ferejdún sa podľa týchto informácií nachádza vo väzení, pred začatím súdneho procesu je však možné jeho prepustenie na kauciu. Ide pritom o osobu, ktorá čelí už roky podozreniam z korupcie.

Ferejdún pôsobí od roku 2015 ako jeden z významných poradcov svojho súrodenca, ktorý si v minulosti zmenil priezvisko.

Zastupoval ho aj počas posledného kola rokovaní so svetovými mocnosťami o iránskom jadrovom programe, v politike islamskej republiky však nemá zásadnejšiu úlohu.

Zatiaľ nie je jasné, prečo Ferejdúna zadržali práve v tomto období, agentúra DPA však v tejto súvislosti poukazuje na dlhodobé snahy iránskych konzervatívcov uškodiť umiernenému prezidentovi.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Ľudí pracujúcich pre EÚ zasiahla nákaza podobná infekčnému ochoreniu. Zdravý rozum im zastreli nehorázne platy i pocit vlastnej dôležitosti, tvrdí exministerka

6:00 Ľudí pracujúcich pre EÚ zasiahla nákaza podobná infekčnému ochoreniu. Zdravý rozum im zastreli nehorázne platy i pocit vlastnej dôležitosti, tvrdí exministerka

ROZHOVOR „Nie je úlohou štátu hovoriť občanovi, že má zdravo jesť a športovať, nosiť reflexné pásky …