Boris sa vyjadruje ako 90 percent ľudí v tejto krajine, tvrdí Pčolinský. A odpovedá na otázky čitateľov PL.sk. Priamo a bez zahmlievania

    0
    Poslanci NR SR za stranu Sme rodina, zľava: Peter Pčolinský, Milan Krajniak a Boris Kollár (Autor: SITA)

    Profil politika na PL.sk slúži na spájanie poslanca a občana. Poslanec hnutia Sme rodina Peter Pčolinský podobne ako jeho kolegovia z Národnej rady Slovenskej republiky dostáva na profile otázky od našich čitateľov a na ne poctivo odpovedá. Nevyhýba sa pritom ani tým poriadne štipľavým. Prinášame vám sumár toho najzaujímavejšieho, čo vás ako občanov zaujíma.

    Boris sa vyjadruje ako 90 % ľudí v krajine

    Profil Petra Pčolinského sa dá rozdeliť na dve dominujúce témy. Prvou je predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Čitateľka Klára sa pýta: „Aký máte názor na vulgárne a ostré výroky, ktorými sa na Facebooku prezentuje váš predseda?“ Na čo jej Pčolinský odpovedal: „Nepostrehol som, aby Boris používal vyslovene vulgarizmy, zrejme ste mali na mysli expresívnejšie vyjadrenia,“ vyjadril sa a dodal: „Boris sa vyjadruje ako 90 % ľudí v tejto krajine. Nazvať niekoho bláznom, idiotom, zlodejom a pod. nie je pre mňa vulgarizmus, ale pomenovanie stavu,“ uzavrel.

    Okrem Kollárovho vyjadrovania sa čitatelia ParlamentnýchListov.sk zaujímajú aj o jeho životný štýl. Presne na ten sa pýtal čitateľ Jurečko. „Vy ste známy ako kresťan. Nemáte problém s tým, ako žije váš predseda?“ opýtal sa otvorene. „Každý sa bude zodpovedať pred Bohom za svoj život,“ odpísal Pčolinský a dodal: „Ja nemám právo súdiť život kohokoľvek.“

    Stranícky príkaz je priorita

    Druhou dominantnou témou je Pčolinského snaha zoskupiť poslancov národnej rady, ktorí pochádzajú z východu, v jednej pracovnej skupine, aby spolu prechádzali prerokúvané návrhy v parlamente a spoločne kontrolovali, či sú prospešné aj pre východ Slovenska. Čitateľ PL.sk sa zaujímal, ako sa jeho združovacej iniciatíve darí. Kollárov poslanec odpovedal priamo a bez zahmlievania. „Skončila neúspešne, lebo pre tých poslancov je stranícky príkaz nespolupracovať s opozíciou nadradený záujmom regiónu, odkiaľ pochádzajú…“

    Téma Východ, sa tým ani zďaleka neuzavrela. Čitateľka Aninka sa pýtala na dôvody, pre ktoré sa mu pracovnú skupinu nepodarilo vytvoriť a ponúka aj svoj pohľad na vec, či to náhodou nie je preto, lebo „”východniari” si trvalý pobyt na východe nechali len z finančných dôvodov a žijú už v BA, a stali sa z nich “Blaváci”, a potom sa netreba čudovať nám Prešporákom, že máme na nich názor taký, aký máme…“

    Na jej tvrdenia poslanec zareagoval slovami, že pracovnú skupinu sa nepodarilo vytvoriť preto, „že drvivá väčšina poslancov-východniarov sa ako keby hanbila, odkiaľ sú, ale najmä preto, že je pre nich prioritnejší stranícky príkaz ako akákoľvek spolupráca s ´politickou konkurenciou´”.

    O spájaní východniarov v parlamente rozprával Pčolinský ParlamentnýmListom.sk v komplexnom rozhovore, ktorý si môžete prečítať TU.

    - Reklama -