Asad vyhráva. Dobyl poslednú baštu džihádistov v dôležitej provincii

12.8.2017 17:11

Sýrske vládne sily úplne dobyli posledné významné mesto v provincii Homs, ktoré ovládala skupina Islamský štát (IS). S odvolaním sa na sýrske štátne médiá o tom informuje agentúra Reuters.

Asad vyhráva. Dobyl poslednú baštu džihádistov v dôležitej provincii
Foto: SITA
Popis: Zničená časť mesta Homs v Sýrii
K dobytiu mesta as-Suchna, ležiaceho 50 kilometrov severovýchodne od Palmýry, došlo v čase, keď sýrska armáda a jej spojenci pokračujú v ofenzíve na viacerých miestach východu krajiny kontrolovaných džihádistami.
 
Sýrske štátne médiá citovali armádny zdroj, podľa ktorého v meste as-Suchna vládne jednotky zabili militantov IS a zničili ich zbrane.
 
Toto mesto sa nachádza tiež len približne 50 kilometrov od hranice provincie Dajr az-Zaur, poslednej veľkej bašty IS v Sýrii a jedného z hlavných terčov vládnej ofenzívy.
 
Džihádisti prišli o veľké časti sýrskeho územia, ktoré mali pod kontrolou, pri separátnych ofenzívach vedených vládnymi silami za podpory Ruska a Iránu, ako aj Sýrskymi demokratickými silami (SDF), ktoré podporujú USA a v ktorých dominujú kurdské milície YPG. SDF sa v súčasnosti zameriavajú na dobytie mesta Rakka, označovaného za hlavné mesto IS.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Auto ako zbraň použili teroristi tento rok už sedemkrát. Od vlaňajška pri takýchto útokoch zomrelo naprieč Európou viac ako 130 ľudí

18:00 Auto ako zbraň použili teroristi tento rok už sedemkrát. Od vlaňajška pri takýchto útokoch zomrelo naprieč Európou viac ako 130 ľudí

Dodávka či nákladné auto sa stali po výzve teroristov z Islamského štátu obľúbenou a čoraz častejšie…