Absurdistan možný iba na Slovensku. Nahlásili kupovanie voličov a potom... Šokujúce rozhodnutie polície!

14.11.2016 20:50

Šéf polície Tibor Gašpar vyhlásil, že kupovanie rómskych hlasov v obci Lomnička sa vyšetrovaním nepreukázalo. Naopak, pôvodní svedkovia zmenili výpovede, štyria z piatich pristúpili na uzavretie dohody o vine a treste v súvislosti s trestným činom krivej výpovede. Prípad sa týka dvojice poslancov Smeru. Opoziční poslanci iba nechápavo krútia hlavou.

Absurdistan možný iba na Slovensku. Nahlásili kupovanie voličov a potom... Šokujúce rozhodnutie polície!
Foto: Facebook / Peter Pčolinský
Popis: Kupovanie hlasov v rómskej osade sa podľa polície nepotvrdilo

Obyvatelia Lomničky v okrese Stará Ľubovňa mali za menší „úplatok“ odovzdať svoje hlasy smerákom Petrovi Chudíkovi a Stanislavovi Kubánkovi, obaja dnes sedia v parlamente.

Gašpar tvrdí, že prípad dôkladne vyšetrovali bez akéhokoľvek ovplyvňovania a doplnil, že ho dozoroval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Spomenutých poslancov nemohla polícia obviniť, lebo nikto netvrdil, že by o kupovaní hlasov s nimi komunikoval.

Zdroj: Facebook/Monika Tódová

Na podozrenie z kupovania voličských hlasov v rómskych osadách už skôr upozornila RTVS. O prípade dnes informovali aj Parlamentné listy. Viac si prečítate TU.

Rozhodnutie polície nenechalo chladných opozičných politikov.

Peter Pčolinský z Kollárovej strany Sme rodina, ktorý túto tému komentoval už včera (v nedeľu - pozn. red.), sa rozhorčil na Facebooku.

„Tak si predstavte, že polícia nakoniec obvinila niekoľkých Rómov z krivého svedectva, pretože vypovedali, ako ich kupovali vo voľbách za škatuľku cigariet!!! Chápete to??? Ukážete na tých, ktorí podplácajú a nakoniec vás obvinia??? Veď toto nie je normálne.“

Zdroj: Facebook/Peter Pčolinský

Jozef Viskupič z OĽaNO hovorí o neuveriteľnom jave: „Keďže Rómovia nehovorili priamo s poslancami, skutok sa nestal. Tak stíhajme Rómov za krivú výpoveď. Skvelé!!! Takže scenár je – pošli asistenta, čo bude rozdávať cigarety pri voľbách za poslanca a si vonku z obvinenia o volebnej korupcii. A polícia sa postará o stíhanie ľudí, ktorí to nahlásia.“

Zdroj: Facebook/Jozef Viskupič

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB

Ďalšie články z rubriky

PRIESKUM: Mladých ľudí politika nezaujíma, žijeme v ére Facebooku. Slováci navyše neveria tradičným médiám

15:00 PRIESKUM: Mladých ľudí politika nezaujíma, žijeme v ére Facebooku. Slováci navyše neveria tradičným médiám

Mladí ľudia nemajú záujem o politiku. Až 26 percent ľudí vo veku 18 až 24 rokov domácu politiku vôbe…